Welcome Centre

Wymagane dokumenty od kandydtów cudzoziemców

Szanowni Państwo,

Dzisiaj, 14 lipca w systemie rekrutacyjnym pojawią się wyniki. Czekamy na dokumenty od zakwalifikowanych kandydatów dniach 18-19 lipca do godz. 14:00. Z tego względu najlepiej wysłać je kurierem (DHL, UPS, DHL, FedEx, TNT)/
Сегодня, 14 июля, результаты появятся в системе. Ждем документы от квалифицированных кандидатов 18-19 июля, до 14:00. Поэтому лучше всего отправлять их курьером (DHL, UPS, DHL, FedEx, TNT).

Należy je przesłać lub dostarczyć osobiście na adres/ Их необходимо отправить или доставить лично по адресу:
Diana Budiak
Welcome Centre BWM
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. Chodkiewicza 30
Budynek A; pokój 209
85-064 Bydgoszcz, Polska
tel. +48 52 34 19 389

Dopiero, gdy je otrzymamy możemy, zgodnie z polskim prawem, wystawić decyzję i zaświadczenie o przyjęciu na studia./ Только когда мы их получим, мы можем, в соответствии с польским законодательством, выдать решение и справку о допуске к учебе.

Wymagane dokumenty/ Необходимые документы:

- dokument uprawniający do podjęcia studiów z pieczęcią apostille lub zalegalizowany w kraju wydania (np. świadectwo maturalne, wyniki testów/egzaminów, dyplom ukończenia studiów I stopnia)/ документ, дающий право на обучение с апостилем или легализованный в стране выдачи (например, аттестат об окончании средней школы, результаты тестов/экзаменов, диплом об окончании первого цикла обучения);

- tłumaczenie świadectwa, dyplomu lub innego dokumentu uprawniającego do podjęcia studiów wydanego w języku obcym, sporządzone przez polskiego tłumacza przysięgłego albo przez zagranicznego tłumacza i poświadczone przez właściwego konsula Rzeczypospolitej Polskiej/ перевод аттестата, диплома или другого документа, дающего право на обучение, выданный на иностранном языке, подготовленный присяжным польским переводчиком или иностранным переводчиком и заверенный соответствующим консулом Республики Польша;

- ksero zaświadczenia o znajomości języka polskiego na poziomie B1 tj. zaświadczenie o odbyciu kursu lub certyfikat potwierdzający kompetencje językowe/ ксерокопия свидетельства о знании польского языка на уровне B1, т.е. свидетельство об окончании курса или свидетельство, подтверждающее языковые компетенции;
Dokumentami potwierdzającymi znajomość języka polskiego są również świadectwa lub dyplomy szkół czy uczelni z polskim językiem wykładowym, jest również Karta Polaka/ Документами, подтверждающими знание польского языка, являются также сертификаты или дипломы школ или вузов с польским языком обучения, а также карта поляка.

- Wydrukowane z indywidualnego konta w systemie rekrutacyjnymi podpisane przez kandydata: deklaracja o podjęciu studiów i podanie o przyjęcie na studia (zgłoszenie rekrutacyjne - dokumenty i dalsze kroki - dokumenty do pobrania)/ Распечатано с личного кабинета в системе приема и подписано кандидатом: декларация о прохождении обучения и заявление о приеме на учебу. (заявление о приеме - "dokumenty i dalsze kroki"- "dokumenty do pobrania");

- Dowód wpłaty za elektroniczną legitymację studencką (22 PLN)/ Подтверждение оплаты электронного студенческого билета (22 злотых);

Opłatę za legitymację można wpłacić na poniższe konto/ Оплату за студенческий можно перечислить на указанный ниже банковский счет :
Santander Bank Polska S.A.
Nr 92 1500 1360 1213 6001 8602 0000
SWIFT: WBKPPLPP
IBAN: PL92 1500 1360 1213 6001 8602 0000
(w tytule przelewu podać swoje imię i nazwisko, kierunek studiów)/ (в названии перевода укажите свое имя и фамилию, направление обучения)
WAŻNE/ ВАЖНО:
Studenci UKW posiadający elektroniczną legitymację studencką są zwolnieni z opłaty za legitymację (22 zł), jeżeli przy składaniu dokumentów dołączą kserokopię legitymacji/ Студенты UKW с электронным студенческим билетом освобождаются от платы за удостоверения (22 злотых), если они приложили ксерокопию удостоверения при подаче документов.

- W przypadku osób, które mają prawo do zwolnienia z opłat za studia – ksero dokumentu potwierdzającego to prawo, jak na przykład Karta Polaka, karta stałego pobytu, certyfikat poświadczający znajomość języka polskiego jako obcego na poziomie C1/ Для лиц, имеющих право на освобождение от платы за обучение - ксерокопия документа, подтверждающего это право, например, карта поляка, карта постоянного проживания, сертификат, подтверждающий знание польского языка как иностранного на уровне С1.

- W przypadku kandydatów niepełnoletnich upoważnienie od opiekuna prawnego (w załączniku)/ В случае несовершеннолетних - разрешение законного опекуна (прилагается);
Kandydat może wskazać pełnomocnika do doręczeń w Polsce, czyli osobę do której zostaną przesłane dokumenty. W takim wypadku należy przesłać pełnomocnictwo do doręczeń ( w załączniku)/ Кандидат может указать представителя для посылок в Польше, то есть лицо, которому будут отправлены документы. В этом случае необходимо приложить доверенность на получение (приложение).

UWAGA! Komplet wymaganych dokumentów należy dostarczyć w białej teczce. Niekompletne dokumenty nie będą przyjmowane!

ВНИМАНИЕ! Комплект необходимых документов должен быть доставлен в белой папке. Неполные папки не принимаются!

Pozdrawiamy/ С уважением
Diana Budiak