Welcome Centre
Wymagane dokumenty od kandydtów cudzoziemców Wymagane dokumenty od kandydtów cudzoziemców

Wymagane dokumenty od kandydatów cudzoziemców

Lista wymaganych dokumentów

1. Podania o przyjęcie na studia.
  2. Deklaracja o podjęciu studiów.
  3. Oświadczenie dla niepełnoletniego kandydata (jeśli dotyczy).
  4. Oryginał świadectwa/dyplomu uprawniające do ubiegania się o przyjęcie na studia w Polsce.
  5. Oryginał suplementu /wykazu ocen i przedmiotów.
  6. Apostille/legalizacja dla świadectwa zagranicznego wydanego poza granicami Polski. Kandydaci z Ukrainy zwolnieni z obowiązku uzyskania pieczęci apostille na dokumentach uprawniających do podjęcia studiów, jeżeli dołączą do świadectwa lub dyplomu zaświadczenie z systemu edbo.gov.ua

Świadectwa wymagające uznania w drodze decyzji administracyjnej za dokument potwierdzający uprawnienie do ubiegania się o przyjęcie na studia, zgodnie z art. 93 ust. 3 ustawy o systemie oświaty, powinny być złożone wraz z decyzją właściwego kuratora oświaty o uznaniu ich za potwierdzające w Rzeczypospolitej Polskiej uprawnienie do ubiegania się o przyjęcie na studia z zastrzeż. ust. Wymóg ten nie dotyczy świadectw wydanych w systemach edukacji krajów, z którymi Rzeczpospolita Polska podpisała umowy o uznawalności wykształcenia w danym zakresie.

1. Wyniki państwowego egzaminu standaryzowanego szkoły średniej, jeśli w danym kraju obowiązują (Сертификат ЕГЭ, ЦТ, НМТ itp.).
  2. Certyfikat znajomości języka polskiego na poziomie biegłości językowej co najmniej B1.
  3. Tłumaczenie przysięgłe dokumentów (świadectwo, dyplom ,suplement z ocenami, wyniki egzaminów państwowych) na język polski, jeśli nie jest w jednym z tych języków.
  4. Dokument potwierdzający uprawnienia do podjęcia studiów bez odpłatności.
  5. Potwierdzenia opłaty za legitymację studentską (22 PLN). Poniżej numer konta bankowego Uczelni:

Santander Bank Polska S.A.
    Nr 92 1500 1360 1213 6001 8602 0000

6. Oświadczenia o posiadaniu polisy ubezpieczeniowej na wypadek choroby na okres kształcenia w Polsce albo Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego albo umowy z NFZ.
  7. Ważny paszport do wglądu.

Upoważnienie do złożenia dokumentów - jeżeli będzie składał je ktoś inny w Twoim imieniu.

Wzór upoważnienia https://rekrutacja.ukw.edu.pl/resources/ftp/17/dokumenty_pelnomocnictwo_2013.pdf